پایا چوب | Payachoob - روشهای نگهداری از کابینت هایگلاس
شما اینجا هستید: صفحه اصلیمقالاتروشهای نگهداری از کابینت هایگلاس


تمیز کردن کابینت های گلاس

 

برای تمیز کردن کابینت های گلاس، سطح آن را به صورت چشمی‌ بخش بندی کنید، سپس با یک اسفنج یا ابر نرم، ماده شوینده را به صورت منظم روی کابینت بکشید. یک بخش از  کابینت را از چپ به راست و سپس از بالا به پایین تمیز کنید و به سراغ بخش بعدی بروید.

 

پس از این که کل کابینت را با محلول شوینده کشیدید، روی آن را  یک دستمال تمیز و مرطوب بکشید تا پاک کننده کاملا از سطح کابینت پاک شود.

 

از یک حوله مایکروفایبر تمیز و خشک برای خشک کردن و برق انداختن کابینت های گلاس استفاده کنید. توجه کنید که رطوبت اضافی سطح کابینت کاملا خشک شود تا کابینت آسیبی نبیند.

 

پس از تمیز کردن کابینت های گلاس و برگرداندن دوباره درخشش به نمای کابینت، نوبت به حفظ کردن آن درخشش و برق می‌‎‌رسد.

 

برای برق انداختن کابینت های گلاس، از محلول سرکه و آب استفاده کنید. این محلول را روی سطح کابینت اسپری کنید و سپس با یک پارچه نرم، آن را تمیز کنید.

 

در آخر با کشیدن یک پارچه کاملا تمیز، سطح کابینت را دوباره برق بیندازید.

 

اما به یاد داشته باشید که اصولا بهترین روش برق انداختن کابینت های گلاس، پیشگیری از محو شدن برق آن در وهله اول است. در صورت امکان به صورت ماهانه پاک کردن کابینت های گلاس را انجام دهید. قسمت زیرین و و همچنین دیوار پشتی آن را هم پاک کنید تا از تجمع کثیفی و چربی جلوگیری کنید. هرقدر بتوانید کابینت خود را دائما تمیز نگه دارید، برق انداختن آن هم راحت‌تر خواهد بود.

 

نکات مهم برای تمیز کردن کابینت های هایگلاس

 

برای نگه داشتن برق و درخشش کابینت‌های جدید های گلاس، بهتر است از چند وسیله و ماده شوینده هنگام تمیز کردن کابینت های گلاس، دوری کنید و در عوض نکاتی را دائما به خاطر داشته باشید:

 

برای تمیز کردن کابینت های گلاس، از مواد شوینده قوی و شیمیایی استفاده نکنید. برخی از این مواد می‌‌توانند به درخشش کابینت های گلاس آسیب برسانند و برخی دیگر حتی ممکن است از خود زردی روی کابینت به جا بگذارند. بهترین کار استفاده از آب و کمی‌ مایع ظرفشویی است. اما حتی این محلول را نیز ابتدا روی قسمتی از کابینت که کمتر دیده می‌‎شود، امتحان کنید

 

از تماس برس‌ها، سیم‌های ظرفشویی و سایر ابزارهای ساینده، با سطح و در کابینت های گلاس، جلوگیری کنید.

 

از رها کردن حوله‌های مرطوب و خیس روی سطح کابینت های گلاس برای زمان طولانی خودداری کنید. رطوبت بیش از حد، می‌تواند باعث تغییر رنگ یا تغییر شکل کابینت های گلاس شود.

 

حوله‌های نرم و ضد خش مایکروفایبر بهترین روش برای پاک کردن و برق انداختن کابینت های گلاس هستند. الیاف سنتتیک و ظریف این حوله‌ها، گرد و خاک و هر ذره دیگری را به راحتی از سطح کابینت پاک می‌‌کند و برق اصلی آن را برمی‌‌گرداند. حوله مایکروفایبر همچنین اگر تمیز باشد، به هیچ عنوان رد، خط و خشی روی کابینت های گلاس به جا نمی‌‌گذارد. مزیت حوله مایکروفایبر به این است که می‌‌توانید مدت‌ها از آن استفاده کنید. کافی‌ست بعد از هربار نظافت، آن را به خوبی بشویید.

 

هنگام پاک کردن کابینت های گلاس، به هیچ عنوان فشار زیادی به سطح کابینت وارد نکنید. تنها روی لکه‌های سرسخت را با فشار کمی‌ بیشتری بکشید.

 

ترجیحا حتی برای تمیز کردن کابینت های گلاس سفید، از وایتکس استفاده نکنید. زیرا وایتکس یا هر نوع سفیدکننده دیگری، ممکن است باعث تغییر رنگ کابینت شود. اگر اصرار دارید برای پاک کردن کابینت های گلاس، از سفید کننده استفاده کنید، اول با سازنده کابینت‌ها تماس بگیرید تا مطمئن شوید مواد فعال موجود در سفیدکننده به درخشش و سطح کابینت آسیب نمی‌رسانند.

 

علاوه بر نکات بالا به یاد داشته باشید که یک اشتباه رایج در پاک کردن کابینت های گلاس، این است که افراد معمولا فقط جلوی کابینت را پاک می‌ کنند. زیرا این قسمت بیشتر در دید است. این درحالیست که داخل کابینت هم باید به طور مرتب تمیز شود تا بو و مواد دیگر درون آن جمع نشوند. همچنین اگر از داخل کابینت های گلاس شما، بوی نامطبوع به مشام می‌‌رسد، از بوگیرهای طبیعی مانند یک جعبه جوش شیرین یا یک کاسه سرکه که با پلاستیک و سوراخ‌های کوچک پوشانده شده است، استفاده کنید. پهن کردن روزنامه در کابینت هم می‌‌تواند بوها را به طور طبیعی جذب کند و اجازه کثیف شدن کف کابینت را ندهد، ولی روزنامه‌ها باید ماهانه عوض شوند.

 

ضمنا دقت کنید که اولین مرحله برق انداختن کابینت های گلاس، پیشگیری از کدر شدن کابینت و کثیف ماندن آن برای مدتی طولانی است.

 

 

 

 

‪Google+‬‏